fbpx
  • Pondělí - Pátek: 08:30-17:00 / Sobota: 9:00-16:00
  • +420 603 299 705

Blog smart-module

Home Blog smart-module

Odolov modulární objekt pro seniory nebo věznice?

V únoru jsme finalizovali v naší výrobě unikátní projekt, který byl založen na maximální recyklaci a ekologii výroby. Projekt jsme v rámci výběrového řízení na generálního dodavatele stavby získali v druhé půlce roku 2021. Cílem bylo maximální využití použitých nosných konstrukcí, které byly ve vlastnictví investora a při dodržení veškerých platných stavebních, hygienických a požárních norem a finálně vyrobit a postavit nový dvoupodlažní objekt. A cíl se nám povedl v potřebné kvalitě a dle platných termínů splnit.

Technologické kontejnery pro ekologii

Praha, leden 2022

V průběhu prosinec 2021 a leden 2022 jsme v našem výrobním závodě Jeseník, realizovali výrobu speciálních technologických kontejnerů, které po finálním osazení potřebné technologie dokáže z “ničeho” realizovat vodu. Uvedený projekt byl i součástí prezentace České Republiky na globální EXPO Dubai, která probíha do konce března 2022 v Dubai.

Jsme rodinná společnost, ale díky rychlé reakci, dokážeme zabezpečit potřebnou změnu a také kvalitu. Náš vlastní výrobní závod procesně pracuje v rámci ISO procesů a platných norem. To je důvod, proč se na nás obracejí zadavatelé unikátních technolgií.

Stavba Smart bungalov Zdiby

září 2021, Zdiby

Od srpna realizujeme rodinný dům SMART bungalov ve Zdibech u Prahy. Dům v rozloze cca 160m2 přízemní s možností rozdělení na dvě bytové jednotky. Od architektonického návrhu po vlastní kolaudaci opět originál MADE IN by SMART MODULE. Vysoký standard použitých materiálů z kategorie SMART PREMIUM. Jsme aktuálně ve finále kdy na konci řijna kolaudujeme.

Kolaudace záchranka

září; 2021 Kostelec nad Černými Lesy

V záři jsme dokončili projekt Záchranná služba Středočeského kraje lokalita Kostelec nad Černými Lesy úspěšnou kolaudací. Tak jak je naším standardem projekt realizován od vlastního projektu / projektová dokumentace pro stavební povolení, inženýring, kompletní realizace, včetně interiérového vybavení, po finální zajištění kolaudace.

Komerční kanceláře Zabrze

srpen 2021; Zabrze, Polsko

V květnu jsme uspěli v náročném výběrovém řízení na dodavatele komerčních kanceláří pro společnost AURES Holdings a.s. pro lokalitu AAA Zabrze Polsko. Finální objekt oproti prvnímu zadání z května doznal zásadních změn. Kdy na počátku měla stavba být “jednoduchá, modulární”, provizorní bez dopadů na stavební, hygienické a legislativní normy v Polsku. Finální stav je objekt 216 m2 plnohodnotný objekt s kompletní požární ochranou objektu, v interiéru reprezentativní provedení, splňující nízko-energetickou náročnost s PENB B štítkem.

Stavba za 8 týdnů versus stavební řízení 8 měsíců

modulární objekt smart module

15. červenec 2021; Kostelec nad Černými Lesy

V průběhu července jsme dokončili nový objekt pro Zdravotnickou záchrannou službu Středočeského kraje v Kostelci nad Černými lesy. Jednalo se o veřejnou zakázku ve formě Design & Build, tedy od architektury, projektové dokumentace, stavební povolení až po přípravu na kolaudaci.

Vlastní stavba cca 8 týdnů, ale opět stavební řízení 8 měsíců.

Zdravotnická záchranná služba v Kostelci nad ČL

23.4. 2021; Kostelec nad Černými Lesy

V našem výrobním závodě vznikal nový objekt pro Zdravotnickou záchrannou službu Středočeského kraje v Kostelci nad Černými Lesy. Jedná se o projekt realizovaný formou Design & Build, tedy realizovali jsme i kompletní projektovou dokumentaci pro SP a ÚR, přípojky, spodní stavba, modulární dvoupodlažní objekt a venkovní komunikace a úpravy.

Jak je však bohužel v posledním roce již zvykem, čekání na vydání stavebního povolení je delší než samotná výstavba. Modulární objekt máme ve výrobním závodě plně připraven pro rychlou realizaci.

Soutěž s “lockdownem”

26. únor 2021; Břeclav

Soutěž s “lockdownem”. Po necelém měsíci, kdy jsme předali zázemí basebalového oddílu v Trutnově a následný den byl okres Trutnov uzavřen, jsme včera předali nový vstupní modulární objekt ve věznici Břeclav. Byl to tentokrát opravdový boj s časem, ale díky našim montérům vše dopadlo!! Opět realizace formou Design & Build (vyprojektuj a postav). Díky kluci!! #modularbuilding#www.smart-module.cz

Redfield Trutnov

8. února 2021; Trutnov

Ve dnech, kdy se díky nařízení vlády uzavírá region kolem Trutnova, se nám povedlo dokončit projekt výstavby zázemí pálkových sportů Trutnov Redfield. Jedná se o jednopodlažní objekt, se šatnami, kvalitním sociálním zázemím a velkou klubovnou včetně kuchyňské přípravy. Začátek vlastní stavby v našem výrobním závodě byl 15. listopadu 2020 a stavba dokončena 9. února 2021. Máme skvělý tým, který umí!!

Hektický závěr roku

Praha; 27.12.2020

V samém závěru roku jsme dokončili projekt pod názvem Gastro Kotva. Jednalo se o individuální projekt pro nově vznikající komunitní místo k setkávání, které žije gastronomií a bude rozšiřováno o kulturní aktivity. A to v samém srdci Prahy. Spojení Smart Module s investorem The Backyard s.r.o. je nejen formou výroby, ale i vlastního designu. V neposldení řadě i vlastní vizualizace celého konceptu vznikla za našeho personálního přispění.

Víte jak řešit gastro provoz v době zavřených restaurací?

Smart bungalov dokončen

Praha, 16. listopad 2020

Rok 2020 se chýlí ke konci, nové výzvy před námi. Krátké ohlédnutí po předání modulárního domu Smart Module Čestlice, 356m2 zastavěná plocha ve 2NP. Výstavba včetně základů, přípojek, terénních úprav oplocení, kolaudace v trvání 5 měsíců. #modularbuilding ; #www.smart-module.cz;

Botanická zahrada Prostějov

září 2020; Prostějov

V průběhu září jsme v našem výrobním závodě SM v těsné spolupráci s divizí SM projekt a architektura realizovali nové modulární zázemí pro Botanická zahrada Prostějov. Jedná se o dva samostané objekty v rámci areálu zahrady. Jedna část je oblast skladu a inkubátor nových sazenic, včetně sociálního zázemí, druhá část jsou kanceláře vedení zahrady.

Nový modulární objekt Dispečink Umbrella Coach & Buses Praha

Design & Build Dispečink Kunratice, září 2020

Nové kanceláře/dispečink pro společnost Umbrella Coach & Buses s.r.o. V uplynulém týdnu jsme úspěšně předali nový dispečink pro společnost UC&B, která provozuje mezinárodní autobusovou dopravu Flixbus. Nejde o první spolupráci a v letošním roce ani poslední. Ve výrobě připravujeme i nové zázemí pro servis.

Od projektu, architektury po realizaci made in SMART MODULE

Smart bungalow PREMIUM

2 patrový rodinný dům; Praha-Čestlice;srpen 2020

23 kalendářních dnů po usazení SMART MODULE rodinného domu Čestlice Praha. Hlásíme přízemí již finalizace =osazujeme interiérové dveře, kuchyň, klimatizace zprovozněné. Patro začišťujeme stěny, malujeme, kompletujeme. Fasáda již podkladní rastr připraven na montáž fasády ThermoWood a DEK obkladových lamel.

Baseball & Softaball zázemí Mainers Kladno

10. června 2020, Kladno

V posledním týdnu března 2020 jsme uzavřeli Smlouvu o Dílo se statutárním městem Kladno jako generální dodavatel stavby “Zázemí baseballového a softabllového klubu”. Jedná se o přízemní objekt 176m2 zastavěné plochy, který byl předán investorovi 10.6. 2020. Součástí objektu jsou šatny pro hráče, sociální zázemí, klubovna, posilovna, kancelář pro vedení oddílu, ale i šatny pro rozhodčí, či sklady sportovního vybavení. Unikátní řešení je skladba fasády a kompletní slaboproudé instalace s propojením na přenos obrazu z hřiště do klubové zóny.

Architektonická a objemová studie MERCUR ICE ARENA Říčany

V průběhu leden 2020 až březen 2020 jsme pro společnost Říčanská hokejová s.r.o. zpracovali architektonickou a objemovou studii proveditelnosti ubytovacího zázemí pro sportovní areál MERCUR ICE ARENA. Jedná se o moderní a designové ubytování hotelového typu pro potřeby sportovního areálu MERCUR ICE ARENA. Celý projekt je připraven pro modulární stavbu, kde nosným prvkem budou prefabrikované moduly/kontejnery SMART MODULE. Součástí objektu má vzniknout vedle ubytovací kapacity i prostory pro posilovnu; wellness; fyzioterapeuty ale i prostory pro veřejnou prádelnu.

Celkový materiál byl předán investorovi a zároveň postoupen Stavebnímu úřadu v Říčanech pro posouzení a postupu do fáze realizace komplexní projektové dokumentace pro stavební povolení a územní rozhodnutí. Tato činnost, souvislá s projednáváním s úřady patří také do našich standardně poskytovaných služeb.

Rychlost a modularita pro byznys – Autobazar Mama Car a.s.

V minulém měsíci jsme i přes nouzová opatření a všechny restrikce vydané vládou zvládli vyrobit a smontovat nové zázemí pro autobazar Mama Car a.s., který sídlí na Kunratické spojce v Praze.

Díky rostoucí firmě a zvyšování poptávky o ojetých vozech firma vyhledávala jednoduché, designové a rychlé řešení rozšíření kancelářského zázemí.

Celá stavba trvala 5 týdnů a nyní je plně předána k užívání! Je zde 6 stejně velkých samostaných kanceláří, zasedací místnost, kancelář majitele firmy, 2x sociální zázemí a kuchyňka. Celý prostor spojuje prostorné lobby, které nabízí místo pro čekající zákazníky. Vnější design stavby je definován fasádním systémem s horizontální vlnou a robusní atikou.

Přejeme mnoho zdaru a pozitivních obchodů!

Plnit sny

Dne 31.1. 2020 jsme předávali smart bungalov pro manželé z Brandýsku. 2NP včetně podsklepení, kde se nachází “mozek” objektu (od centrálního elektro rozvaděče, čerpadla vody, ohřevu vody, filtrace vody, a cirkulace. Standardem našich bungalovů je využití nadstandardních finálních materiálů, podlahová topení, možné ovládat na dálku a to včetně teplé vody, nebo zabezpečení objektu.

Když Kladno, tak hokej, když hokej tak Rytíři

10. prosinec až 15. leden 2020; Kladno

V průběhu 4 týdnů včetně Vánočních svátků jsme naprojektovali, vyrobili a postavili novou šatnu včetně sociálního zázemí v rámci podlimitní veřejné zakázky pro Sportovní areály města Kladna a hokejový oddíl Rytíři Kladno. Jedná se pilotní projekt v rámci rekonstrukce a rozšíření kladenského zimního stadionu. Děkujeme všem, včetně stavební firmy pana Tesárka za úspěšnou spolupráci.

Mateřská školka Chodouň

1. říjen až 6. prosinec 2019; Chodouň Střední Čechy

V průběhu 10 kalendářních týdnů naše společnost zajistila od projektu, po přípojky sítí, rekonstrukce kotelny, připojení podzemním teplovodem ústřední vytápění a zajištění teplé vody do nové modulární školky. Prioritou jak pro zadavatele-obec, tak pro nás bylo realizovat maximální kvalitu v detailu provedení, využít nové materiály a to vše v rekordním 10týdenním čase.

červen/červenec 2019; Praha Čakovice, realizace projektu Cukrárna, kavárna, zahradní domek

V průběhu května až července jsme pro privátního investora společnost Impera a.s. realizovali výrobu 3 samostatných objektů. V našem výrobním závodě v Jeseníku jsme opět od vlastního projektu po předání k užívání vyrobili a kompletovali uvedené objekty. Specialitou projektů byl „perfekcionistický přístup“ investora, který trval na dokonalém každém detailu. Pro naše výrobně montážní pracovníky to byla zásadní zkouška pro realizaci rodinných domů a bungalovů, které jsme počínaje dubnem 2019 začali aktivně prezentovat.

3.3. 2019 – 4.4. 2019; Kutná Hora-zámecké zahrady, Česká republika; Design individuální řešení Bistro

Jedna z prvních vlastních realizací od samotného designu. Objekt jsme vyrobili v našem výrobním závodě v Ústí nad Labem, ketrý je  zaměřen na rekonstrukce a předělávání lodních/skladových kontejnerů. 

Zadání bylo: “přestavět klasický lodní kontejner na industriální architekturu bistra, z lodního kontejneru, které bude plně funkční jak z pohledu potřebných instalací (elektro, voda, odpady), tak pohledu provozu a hygieny pro bistra. 

10.09. 2018 – 20.12. 2018; Nohfelden/Bolzen, Německo; modulární výstavba mateřské školky

Naše společnost zajišťovala finální subdodavatelskou část výstavby mateřské školky pro obec Nohfelden/Bosen; Německo. Jednalo se o obsáhlý projekt 2 patrové budovy. Použité technologie, počínaje velikostmi jednotlivých modulů šíře až 3.600mm, délky až 12.000 mm , výšky až 3.200 mm; centrálním řešením podlahového topení, keramické obklady, dlažby, podhledy, vzduchotechnikou/klimatizací, včetně opláštění systémem kontaktního zateplovacího systému byl opravdu unikátní. Na finální montáži se podílelo více jak 20 pracovníků v průběhu výstavby.

Stavba, definice, stavební zákon

Chrustenice; srpen 2021

V rámci přípravy staveb rodinných domů, bungalovů, zahradních domků či glamping chatek se velmi často setkáváme s dotazy: jak definuje Stavební zákon: nemovitost, stavbu, stavební parcela, pozemek atd. Pro zjednodušení jsme pro Vás připravili jednoduchý souhrn základních definicí.

Zázemí pro malý fotbalový oddíl

30.5. 2021; Oskava

V průběhu jarních obchodně výrobních aktivit jsme realizovali veřejnou zakázku malého rozsahu pro obec Oskava, “zázemí pro fotbalový oddíl”. Velmi typická stavba, kde díky rychlosti modulární výroby fotbalový oddíl získá nové zázemí za pár týdnů. Opět realizace včetně spodní stavby a napojení na sítě.

1 2 3 4