Různé typy saunových modulů: Vyberte ten nejvhodnější pro vás

Home Aktuality Různé typy saunových modulů: Vyberte ten nejvhodnější pro vás
venkovní sauna

Sauna je jedním z nejoblíbenějších prostředků relaxace a regenerace, který nám poskytuje únik od každodenního shonu a přináší mnohé zdravotní výhody. V současné době však existuje mnoho různých typů venkovních saun, což může způsobit zmatek při výběru toho správného. V tomto průvodci si představíme tři hlavní typy saunových modulů – tradiční saunu, infrasaunu a parní saunu – a pomůžeme vám rozhodnout, který z nich je pro vás ten nejvhodnější.

1. Tradiční sauna: Topená kameny

Tradiční sauna je nejběžnějším typem saunového modulu, který využívá kameny jako zdroj tepla. V tradiční sauně jsou kameny ohřívány elektricky nebo na dřevěném sporáku a následně na ně postupně naléváme vodu, což vytváří paru a zvyšuje teplotu v sauně. Teploty v tradiční sauně se mohou pohybovat mezi 70 a 100 °C, což poskytuje klasický saunový zážitek.

Výhody tradiční sauny zahrnují suché a horké prostředí, které pomáhá otevírat póry a čistit pleť. Dále podporuje detoxikaci těla a uvolnění napětí ve svalech. Pro ty, kteří hledají autentický a tradiční saunový zážitek, je tradiční sauna ideální volbou.

2. Infrasauna: Přirozené teplo

Infrasauna funguje na principu infračerveného záření, které ohřívá tělo přímo, aniž by zvyšovalo teplotu vzduchu kolem nás. Tím je dosaženo měkčího a přirozenějšího tepla, které proniká hlouběji do tkáně a má léčivé účinky na klouby a svaly.

Infrasauna má nižší teplotu než tradiční sauna (obvykle kolem 40-60 °C), což ji činí vhodnou pro ty, kteří nemají rádi extrémní vysoké teploty. Tento typ sauny je také ideální pro ty, kteří mají problémy s dýcháním, protože vzduch v infrasauně zůstává suchý a snáze snášitelný. Díky léčivým účinkům infračerveného záření může být infrasauna skvělou volbou pro osoby s artritidou nebo bolestmi svalů.

3. Parní sauna: Uklidňující a vlhké prostředí

Parní sauna, známá také jako parní lázeň, se liší od tradiční sauny vytvářením páry namísto suchého tepla. Pára je vytvářena pomocí speciálního zařízení, které ohřívá vodu a produkuje hustou paru. Teploty v parní sauně se pohybují mezi 40 až 50 °C, což z ní činí mnohem vlhčí a snesitelnější pro osoby s dýchacími obtížemi.

Parní sauna poskytuje uklidňující a relaxační atmosféru, která může pomoci uvolnit stres a napětí. Vlhké prostředí parní sauny také podporuje hydrataci kůže a uvolnění dýchacích cest. Pro ty, kteří preferují jemnější a vlhčí saunový zážitek, může být parní sauna tou pravou volbou.

Vyberte ten nejvhodnější pro vás

Při výběru typu saunového modulu je důležité zvážit vaše individuální preference a potřeby. Pokud hledáte klasický a autentický saunový zážitek, tradiční sauna je nejspíše ta pravá volba. Pro ty, kteří preferují měkčí teplo a léčivé účinky infračerveného záření, infrasauna může být optimální volbou. Naopak, pokud preferujete vlhčí prostředí a relaxační atmosféru, parní sauna je tou správnou volbou.

V každém případě si však můžete být jisti, že jakýkoli typ saunového modulu si vyberete, nabídne vám jedinečný prostor pro odpočinek, regeneraci a péči o vaše zdraví. Saunování je nejen zážitkem pro tělo, ale také pro duši, a vaše vlastní saunový modul bude toto magické místo, kde se můžete každodenně odpojit od světa a věnovat se jen sami sobě.

Zajímá Vás více? Nebojte se nám napsat zprávu nebo e-mail na info@smart-module.cz