fbpx

ThermoWood

Home Aktuality ThermoWood
ThermoWood Smart Module

Představujeme Vám tepelně upravené dřevo ThermoWood.

Nový druh materiálu ThermoWood je tepelně zpracované dřevo s vnitřní strukturou, které se zpracovává za pomoci tepla a vodní páry, kdy celý výrobní proces je naprosto ekologický. Jeho využití můžete vidět ve spoustu našich realizacích v interiéru i exteriéru. ThermoWood se vyrábí z finské borovice patentovaným způsobem ve speciálních sušících komorách při teplotním rozmezí 160 – 215 °C. 

Tato technologie produkce zvyšuje užitné vlastnosti a prodlužuje dobu životnosti dřeva, kdy se staví až na úroveň tropických dřevin. Dřevo, které využíváme my je ekologická produkce z finské borovice, která má vyšší hustotu a pevnost, která splňuje přísné standardy kvality, které jsou kontrolovány finskou Asociací výrobců ThermoWood. Vstupní materiál pochází z trvale udržitelných obhospodařovaných finských lesů s certifikací PEFC.

Může být použito i na slunci či v saunových prostorách. Má velice vysokou odolnosti vůči hnilobě veškerým dřevokazným škůdcům a houbám. Je tedy vhodné k využití do exteriéru i interiéru. Ve Smart Saunovém Modulu jsme například využili ThermoWood na fasádu i vnitřní saunové lavice a na podlahu pro komfortní zážitek ze saunování. 

Zde ho můžete vidět v našich nejnovějších realizacích Mateřské školy Vysoký Újezd, Smart Sauna Modulu, rodinném domu ve Zdibech, Gastro modulu v parku Gutovka a víkendovém domě v Ledečku. Další realizace budou přicházet i nyní během podzimu.