MŠ a ZŠ Lazaretní

Home Aktuality MŠ a ZŠ Lazaretní

Základní škola a mateřská škola pro zrakově postižené a vady řeči v Plzni se v rámci svých vzdělávací kapacit rozhodla mezi stávající budovy, které do současnosti propojoval pouze průchozí krček dostavět plnohodnotné rozšíření a zajistit tak nové vzdělávací prostory pro jejich žáky. 

Během 4 měsíců jsme tedy jako generální dodavatel stavby zrealizovali chtěnou stavbu a nyní si můžete objekt prohlédnout i vy. 

V nové budově je zajištěna konstantní dávka denního světla díky velkým světlíkům a vysokému procentu prosklení, zároveň moderní a svěží vizáž. V nové budově nechybí ani sociální zázemí s včetné toalet a sprchového koutu, zároveň je zde výdejna jídla a prostorné místnosti, které zajistí kvalitní a příjemný provoz.

Kromě výuky dle osnov vyučují na MŠ a ZŠ Lazaretní děti hru na hudební nástroj, braillské písmo, prostorovou orientaci. Ve svém volném čase se žáci mohou věnovat kromě běžných sportů i speciálním sportovním disciplínám pro zrakově postižené (goalball a show-down). Pořádají pro své žáky školy v přírodě, výcvikové běžecké lyžařské kurzy, kurzy plavání (v rámci TV) atd.